Priėmimas į darželį

Priėmimo tvarka

DĖMESIO!

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad kiekvienais metais iki rugsėjo 15d. vaikai turi ugdymo įstaigai  pateikti informaciją apie profilaktinio savo sveikatos patikrinimo rezultatus.

Vaikų sveikata rūpintis ir ją profilaktiškai tikrinti reikia nuolat, o ne dėl sveikatos pažymėjimų. Profilaktiniai tikrinimai ne tik padės laiku nustatyti ir išgydyti negalavimus ar sveikatos sutrikimus, bet suteiks puikią galimybę aptarti su savo šeimos gydytoju pagrindinius ligų prevencijos bei sveiko gyvenimo būdo ugdymo principus.

Profilaktiškai tikrintis sveikatą turi visi vaikai iki 18 m. Per profilaktinį sveikatos patikrinimą šeimos gydytojas  įvertina vaiko kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinimo, urogenitalinės, endokrininės, skeleto ir raumenų sistemų,  regos, klausos, kraujo, odos būklę, o gydytojas odontologas patikrina vaiko dantų ir žandikaulių būklę. Prireikus pacientas siunčiamas konsultuotis pas gydytojus specialistus.

Šeimos gydytojas turi pateikti rekomendacijų, jei vaikas turi sveikatos sutrikimų dėl fizinio krūvio, mitybos, regos, vengtinų alergenų ir kt. taip pat gydytojas turi nurodyti savo kontaktus, telefono numerius, kuriais būtų galima susisiekti iškilus neaiškumams.

Profilaktiškai vaiko sveikatą tikrinti turėtų gydytojas, prie kurio vaikas yra prirašytas. Apžiūros rezultatus gydytojas pažymi sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintoje Vaiko sveikatos pažymėjimo formoje Nr.027 – 1/a. Šis dokumentas kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. privalo būti pateiktas švietimo įstaigai, kurioje vaikas mokosi. Pažymėjimas galioja vienerius metus. Jo duomenys naudojami bendrai šalies vaikų sveikatos stebėsenai ir analizei.

Visuomenės sveikatos specialistė R. Jeskevičienė, remiantis www.sam.lt

atnaujinta: birželio 10, 2019