Skaitymo nauda

Written by admin on . Posted in Naujienos

Skaitymo nauda – neišmatuojama, o  skaitymas savo vaikui – vienas geriausių būdų jo pasaulį padaryti gražesniu. Knygos – puiki priemonė leidžianti tėvams ir vaikams pabūti drauge, bendrauti, kurti tvirtesnius tarpusavio ryšius. Knygutės skaitymas ar pasaka vaikui prieš miegą nėra vien malonumas. Tomis penkiolika ar dvidešimčia minučių  plečiame vaiko žodyną, ugdome jo gebėjimus klausytis, galiausiai – kuriame saugią vaikui aplinką. Įpratęs ramiai ir saugiai užmigti su knyga, vaikas pamils knygą, o ateityje skaitymas jam bus savaime suprantamas veiksmas, padedantis jam gyvenime – ne tik mokytis, bet ir bendrauti su aplinkiniais, sklandžiai reikšti mintis. Skaitymas šeimoje leidžia užsimegzti vaiko skaitymo įpročiams, o turėdami mintyje, kad vaikai mokosi sekdami suaugusiųjų pavyzdžiu, galime tikėtis, jog vaikas ir pats taps skaitytoju.

Siekdami formuoti vaikams meilę knygoms, ankstyvuosius skaitymo įgūdžius, įstaigoje  visus metus vykdėme projektą „Augu su knyga“, kuriame dalyvavo visi darželio vaikai ir jų šeimos nariai. Sulapojo, sužaliavo medžiai grupėse perskaitytų knygelių pavadinimais. Daugiausiai knygelių perskaičiusieji buvo apdovanoti diplomais, padėkomis bei dovanėlėmis.

Džiaugiamės ir sveikiname visų daugiausiai knygelių perskaičiusius:

Rusnę Andriuškaitę (3 m.), kartu su mamyte perskaičiusią daugiau kaip 100 knygelių; Žemyną Ramanauskaitę (7 m.) kartu su mamyte perskaitė 74 knygeles; Dovydą Demidovą (5 m.) kartu su mamyte perskaičiusį 42 knygeles; Mantą Dubro (5 m.), kuris su tėčiu ir sesute perskaitė 36 knygeles ir Amilę Apinytę, (7 m.), kuri pati perskaitė 36 knygeles.

Dėkojame visiems ir  nenustokite skaityti.

Logopedė, specialioji pedagogė    Jolita Čiutienė

  • DIPLOMAS knyga_1
  • DIPLOMAS knyga_2
  • augu su knyga
  • knygų medžiai