Rajoninis ikimokyklinių ugdymo įstaigų integruotų veiklų projektas „Rudenėlio dovanos“

Written by admin on . Posted in Naujienos

 

Rajoninis ikimokyklinių ugdymo įstaigų integruotų veiklų projektas „Rudenėlio dovanos“

Ruduo – pats turtingiausias ir dosniausias metų laikas, dosniai dalijantis savo gėrybes. Tik spėk skanauti, kas užaugo sode ir darže… Gamta nusidažo pačiomis gražiausiomis spalvomis, medžiai apsipila auksu…

Prisiminti, kuo rudenėlis turtingas, kuo jis išsiskiria iš kitų metų laikų, turtinti žinias apie rudenį ir jo gėrybes, pasidžiaugti rudens derliumi ir spalvomis, o svarbiausia – tai padaryti visiems drauge, buvo projekto „Rudenėlio dovanos“ sumanytojos, l/d. „Ąžuoliuko“ logopedės, specialiosios pedagogės Jolitos Čiutienės ir l/d. „Vyturėlis“ logopedės Rasos Buiko bei l/d „Saulutė“ logopedžių Almos Sinkevičienės ir Vaidos Labanauskienės tikslas – įtraukti 4-5 metų ikimokyklinukus į prasmingas, aktyvias ir patrauklias integruotas veiklas.

Į projektą noriai įsijungė ir veiklas vykdė „Boružiuko“ grupės ketverių ir penkerių metų vaikučiai (auklėtojos Rimutė Stapulionienė, Regina Rimkuvienė, logopedė, specialioji pedagogė Jolita Čiutienė), „Meškučių“ grupės vaikai ir auklėtoja Ilona Galinienė ir „Nykštukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Rita Motuzaite. Vaikai piešė, karpė, aplikavo ir kitomis meninės raiškos priemonėmis atskleidė rudens gėrybių grožį, spalvingumą. Savo piešiniais, lipdiniais puošė savo grupes. Džiaugėsi rudeniu Joniškio parke.

Logopedė, specialioji pedagogė Jolita Čiutienė pravedė integruotą atvirą veiklą „Valgysi daržoves ir vaisius – būsi sveikas ir žvalus“ kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Ieva Karpauskiene ir „Meškučių“ grupės auklėtoja Ilona Galiniene.

Logopedė Donata Jarulė kartu su muzikos mokytoja Alfreda Gavorkiene pravedė atvirą integruotą veiklą „Pilnas krepšelis rudens gėrybių“.

Per patirtinę veiklą, smagiai ir linksmai vaikai gilino žinias apie rudenį, jo požymius, rudenį subręstančias spalvingas ir sveikatai naudingas daržoves renginyje „Rudeniniai žaidimai“ vykusiame vaikų darželyje „Vyturėlis“. Miško takeliu kartu su ežiuku nuotaikingai mažieji keliavo vaikų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ renginyje „Puku puku nešu grybus ant spygliukų“. Į projektą aktyviai įsijungė Žagarės vaikų lopšelio-darželio „Vyšniukas“ ugdytiniai ir Bariūnų skyriaus auklėtiniai.

Šiltas bendrumo jausmas, kiekvienam projekte dalyvavusiam vaikučiui ir jų pedagogams atnešė naują patirtį, puikią nuotaiką ir geras emocijas.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Logopedė, specialioji pedagogė  Jolita Čiutienė

  • projektas KOLIAŽAS Rudenėlio dovanos