Kad mažieji Joniškio lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ eismo dalyviai būtų saugūs

Written by admin on . Posted in Naujienos

Kad mažieji Joniškio lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ eismo dalyviai būtų saugūs

Rudenį ir žiemą, esant sudėtingesnėms eismo sąlygoms ir prastesniam matomumui, padaugėja eismo įvykių. Pagrindinė nelaimių, kuriose nukenčia vaikai, priežastis – neatsargus elgesys keliuose. Todėl vaikų saugaus elgesio samprata ir įgūdžiai Joniškio lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ pradedami formuoti jau nuo ankstyvos vaikystės.

Lapkričio 27 d. pedagogės Laima Ščepanskienė ir Janina Pivorienė organizavo renginį „Saugiai į darželį – saugiai į namus‘. Renginyje dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio viršininkas Vasilijus Mazuras bei vyr. inspektorė Alma Matinian. Šio renginio tikslas – priminti vaikams pagrindines saugaus eismo taisykles, kelio ženklus, atšvaitų svarbą tamsiu paros metu.

Susitikimo metu pareigūnė su ugdytiniais kalbėjosi apie saugų elgesį kelyje, kur ir kaip galima pereiti gatvę, apie saugos diržų reikšmę, kodėl vaikai turi automobilyje sėdėti specialiose kėdutėse, supažindino su policijos amunicija. Vaikai galėjo ne tik pamatyti, bet ir palaikyti, bei pasimatuoti policininkų darbe naudojamas specialias priemones. Vyr. inspektorė Alma Matinian akcentavo, kad saugumas pirmiausia priklauso nuo mūsų pačių. Ilgėjant tamsiam paros metui, atšvaitai – būtinas atributas saugiai vaikų kelionei į darželį ir iš jo. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji turi nešioti atšvaitus, taip rodydami mažiesiems pavyzdį. Renginyje priešmokyklinukai aktyviai atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus apie saugų eismą, dėliojo kelio ženklų dėliones. Policijos bičiulis šuo Amsis mokė, kaip saugiai pereiti gatvę, kaip teisingai segėti atšvaitus. Renginio pabaigoje svečias visus dalyvius apdovanojo atšvaitais.

Suaugusiųjų pareiga – mokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi ir atidūs. Nuoširdus AČIŪ Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro pareigūnams už įdomų ir turiningą renginį.

 Laima Ščepanskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė

  • SAM_0892 (1)
  • SAM_0901 (1)
  • SAM_0903 (1)
  • SAM_0899 (1)
  • SAM_0914 (1)
  • SAM_0929 (1)