Ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūra – tik išimtiniais atvejais

Written by admin on . Posted in Naujienos

Ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūra – tik išimtiniais atvejais

2020-04-24

Paskelbus karantiną ir uždarius ugdymo įstaigas profesijų, kurių atstovams nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu,  iškilo problema – kaip prižiūrėti ikimokyklinio amžiaus vaikus. Joniškio rajono savivaldybė numatė, kad karantino metu gali atsirasti ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūros poreikis.

Dėl tos priežasties buvo nutarta, esant reikalui, lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ sudaryti sąlygas pareigūnams, medikams, maisto pramonės įmonių darbuotojams ir kt. dirbantiems tėvams teikti vaikų priežiūros paslaugas. Vis dėlto iki šiol niekas nepageidavo vesti ikimokyklinio amžiaus vaikų į darželį.

Kadangi karantino sąlygos ir įmonėms taikyti apribojimai švelninami, ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūros klausimas gali tapti aktualus rajono gyventojams. Jei vaiko priežiūros neįmanoma užtikrinti jo namuose, tėvai (įtėviai, globėjai ar rūpintojai) gali kreiptis į Joniškio lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ administraciją dėl priežiūros ikimokyklinio ugdymo įstaigoje. Kol kas numatyta, kad nuo balandžio 27 d. ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūrą teiks būtent šis  darželis.  Besikreipiantys tėvai turi pristatyti darbdavio pažymą dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, vaikų priežiūros paslaugos bus organizuojamos ne didesnėmis kaip 10 vaikų grupėmis, maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo: darbuotojai dirbs tik vienoje grupėje, vaikai turės lankyti nuolatos tą pačią grupę, grupės veikla bus vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingų grupių vaikų ir darbuotojų kontakto tiek patalpose, kuriose teikiamos vaikų priežiūros paslaugos, tiek lauke.

Atkreipiamas dėmesys, kad bus vertinama visų priimamų į grupę vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireikš karščiavimas ar kurie turės ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.), nebus priimami dalyvauti grupės veikloje. Taip pat vaikams nebus leidžiama iš namų į grupę atsinešti žaislų ar kitų priemonių.

Tikimės, kad vaikus į darželius atves tik tie tėveliai, kuriems ši paslauga yra tikrai būtina. Turime suprasti, kad vis dar saugiausias būdas išvengti pavojingos užkrečiamos ligos – likti namuose.

Joniškio rajono savivaldybės administracija